top of page

האקתון 'מאיצים עתיד לצעירים'

סיפור הצלחתה וצמיחתה של החברה הישראלית, נסמך על השקעה מתמשכת בעיצוב מתמיד של עתיד טוב יותר, גם לחברה עצמה וגם לדורות הבאים. עתיד, המופקד בידיהם האמונות של צעירות וצעירי החברה הישראלית, הם מנהיגי העתיד.


צעירים רבים מתמודדים כיום עם אתגרים משמעותיים ובמגוון רחב של תחומים; החל מבחירת התשתית האקדמית על בסיסה יתפתחו מקצועית, המשך בגיבוש זהותם התעסוקתית, בניית מרחבים מאפשרים של ביטחון ורווחה, ועד לעיצוב אורחות חייהם ומימוש חלומותיהם. כל אלו טומנים בחובם קשיים אך לצידם גם הזדמנויות.


ביום חמישי האחרון, ה 29/6/2023 נערך במתחם ה VIP של אצטדיון נתניה האקתון 'מאיצים עתיד לצעירים' במסגרתו נפגשו כ 70 צעירים וצעירות, בהרכב רב דורי ממגוון קשת החברה הישראלית יחד עם סטודנטים ואנשי אקדמיה, מילואימניקים, ואנשי הייטק לפצח אתגרים חברתיים בליבת המיקוד של צעירי וצעירות החברה הישראלית.


"הסיפור של צעירי וצעירות החברה הישראלית הוא סיפור של עתיד; הצעירים הם פותרי בעיות ומחדשים טבעיים. הם מביאים נקודות מבט חדשות ורעיונות לשולחן שיכולים לעזור לנו להתמודד עם כמה מהאתגרים הדחופים ביותר העומדים בפני החברה שלנו. באמצעות העצמתם לקחת חלק פעיל בעיצוב העתיד, אנחנו לא רק בונים אקו-סיסטם ישראלי וחברה חזקה יותר וגמישה יותר, אלא גם יוצרים עולם טוב יותר לכולנו" מספר אלון אופיר, ראש אגף חדשנות ושירות לתושב בעיריית נתניה.

מאיצים עתיד לצעירים

אל האירוע התגייס זוהר לבקוביץ', יזם הייטק ומשקיע הון סיכון (חבר צוות "הכרישים"), ששיתף מסיפורו האישי איך מטפחים את שריר היזמות, וכיצד תשוקה וחזון אישי יכולים להפגש עם אימפקט חברתי. במסגרת ההאקתון הוצגו תשעה פיצוחים שכולם פרי עבודת הקבוצות מול צוות שופטים נכבד מגוון בו לקחו חלק:

🔸רמי ברכה - יזם הייטק ומשקיע הון סיכון ישראלי.

🔸איתי לבנון - מנהל תחום הון אנושי ברשות לחדשנות.

🔸דר' אורי ירון - יו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטה הפתוחה.

🔸עדי גיגי - מנכ"לית ומייסדת טסלה ישראל.

🔸נועה רוזנפלד - מנהלת תחום שיתוף ציבור אגף ממשל וחברה משרד ראש הממשלה.

🔸איל הנס ראש האגף ומנהל הקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון.

מאיצים עתיד לצעירים

ההפקה נערכת בהובלת אגף החדשנות והשירות לתושב, אגף הצעירים של עיריית נתניה ובשיתוף פעולה הדוק עם תכנית 'מסע אל האופק', שנוסדה ומובלת על ידי האלוף במיל' רם רוטברג (מפקד זרוע הים לשעבר); תכנית האצה לצעירים בשנים שלאחר השרות הצבאי, שחרטה על דגלה "להיות מגדלור ומצפן לצעירים בתחילת דרכם, להוות עבורם עוגן ולסייע להם לנווט לחוף מבטחים. להיות שותפים בבניית חברה מחוברת ומעריכה".


המיזמים הזוכים במקומות הראשונים:

במקום הראשון – זכה מיזם WazeAcademy, שהציע לרכז את כל המחשבונים האקדמיים בנקודת גישה אחת ובמחשבון אחד, במטרה לייצר לצעירים דרך פשוטה להרשם לתואר המתאים להם אל מול המגוון הרחב הקיים בעולם האקדמי המשגשג של מדינת ישראל. חברי הצוות שזה הינם בוגרי תכנית 'מסע אל האופק'.

מאיצים עתיד לצעירים

במקום השני – זכה מיזם FutureMe, שהציע לפתח מערכת תומכת קריירה, המבוססת על בינה מלאכותית ודאטה בייס של מעל 5 מיליון קורות חיים, המאפשרת ללמוד את הכישורים ותחומי העניין של הצעירים, ממליצה על מסלולי קריירה מותאמים אישית ומכווינה לפעולות הנדרשות כדי להגשים את המסלול שהומלץ. חברי הצוות שזכה הורכבו מצעירים בוגרי תכנית מסע אל האופק בשילוב עם עובדי אינטל ואולג'ובס.

מאיצים עתיד לצעירים

במקום השלישי – זכה מיזם FutureCheckin, שהציע לפתח צ'אטבוט חכם המציע הכוונה מותאמת אישית לבחירות מעצבות חיים, מערכת המשקללת את התשוקות והכישורים האישיים, הצורך המיידי של הצעירים והצעירות לייצר פתרונות לכאן ולעכשיו, לצד הצורך לדייק עבורם תמונת עתיד רצוייה. חברי הצוות שזכו הורכבו מחיילי חובה, המובילים בצה"ל את תחום החדשנות לצד צעירים בוגרי תכנית מסע אל האופק.

מאיצים עתיד לצעירים

הזוכים בהאקתון יקבלו כעת הזדמנות להכנס לשלב של האצה, אקסלרטור, להמשך עיבוד הרעיונות והבשלתם לתוצר מעשי, עד ליציאתו כמוצר מוגמר ויצירת אימפקט של ממש לצעירי ישראל והחברה כולה.


אנו מבקשים להודות לעיריית נתניה על האמון הרב בבחירתנו להפקת האירוע


מאיצים עתיד לצעירים

0 views0 comments

Comments


bottom of page